Balıkesir Haberleri, Balıkesir Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Sındırgı’da Toplu taşıma aracı hizmete girdi

Kırsal mahallerdeki engelleri kaldırmak için seferlere Gölcük- Akçakısrak hattı eklenmişti. Vatandaşların büyük takdirini toplayan uygulamaya, Yüreğil ve Yaylabayır halkının da talebi üzerine Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından yeni hat eklendi. İlçeye kazandırılan yeni otobüs ile 24.08.2017 tarihi itibari ile Sındırgı- Yüreğil ve Sındırgı – Yaylabayır istikametine yeni hat kazandırıldı. Özellikle engelli vatandaşların ve yaşlıların rahatlığı düşünülerek engelli rampalı, klimalı ve tam donanımlı araçlar hizmete sunuldu.

Sındırgı ilçesinde sayıları üçe ulaşan Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’ne ait toplu taşıma araçlarında BALKART uygulaması geçerli olacak. Uygulama ile vatandaşlar uygun fiyatlar ile her gün saatleri belli olan ulaşım hizmetinden yaralanabilecekken, öğrenciler için indirimli, engelli ve 65 yaş üstü vatandaşlar için ücretsiz hizmet verilecek. Ücretsiz uygulamadan yararlanabilmek için Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığına müracaat ederek ücretsiz kartlarını temin etmeleri gerekmektedir.

Toplu taşıma uygulaması en çok engelli vatandaşları mutlu etti. Normal araçlara bile binmekte zorlanan engelli vatandaşlar toplu taşıma araçlarında bulunan donanım sayesinde akülü araçları ile toplu taşıma aracına binebilecekler ve tek başlarına rahatlıkla seyahat edebilecekler.

Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş, “Sındırgı Belediyesi ve Büyükşehir Belediyesi olarak ilçemize yalnızca fiziki hizmet kazandırmıyoruz. Vatandaşlarımızın her alanda problemlerini çözmek onların mutlu olmasını sağlamak için gece gündüz demeden çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Büyükşehir olmanın avanatajlarını kırsal mahallerimize kazandırdığımız yol, alt yapı, göletler, halı saha, kapalı çok amaçlı alanların yanında sosyal hizmetler ile de hissediyoruz. Kırsal mahallelerimizde yaşayan vatandaşlarımızın en önemli sorunu yol ve ulaşımdı. Dur durak bilmeden yolları konforlu hale getiriyor, arkasına da rahatça ve saati belli olarak ne zaman gelir ne zaman gider diye düşünmeyecekleri toplu taşıma araçlarını kazandırıyoruz. İlk olarak Gölcük istikametinde toplu taşıma aracımız hizmete girdi. Vatandaşlarımız oldukça memnun oldu. Özellikle engelli vatandaşlarımızın ve yaşlılarımızın memnuniyeti bizleri tetikledi. Bugünde Yaylabayır ve Yüreğil mahalle halkımızın talebi üzerine buralara da seferimizi başlattık. Büyükşehir Belediyemize ati toplu taşıma araçları ile kırsaldaki vatandaşlarımız ilçe merkezine daha rahat ulaşacak. Böylelikle sırası ile tüm engelleri ortadan kaldırmış oluyoruz. Mahalle halkımıza hayırlı ve uğurlu olsun “ dedi.

Bir önceki yazımız olan İvrindi’ de 18 yaş altı kaymakamlık futbol turnuvası başladı başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa hilesi