Balıkesir Haberleri, Balıkesir Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Rektör Budak’tan hızlı başlangıç

Dr. Necdet Budak iki haftada üniversite içinde 25 birimi ziyaret etti, 50 brifing aldı. “Geçmişe takılı kalmadan geleceğe hep birlikte yürüyeceğiz” diyen Prof. Dr. Budak, “Öncelikli hedefimiz ise üniversitemizi araştırma üniversiteleri arasına taşımak” şeklinde konuştu.

Ege Üniversitesi öğrencileri, akademik ve idari çalışanları ile her fırsatta bir araya gelen Rektör Prof. Dr. Necdet Budak, fakülte ziyaretleri ile başladığı kampüs turuna, enstitü ve yüksekokullar ile devam etti.

Göreve geldiğinde Ege Üniversitesinde görev yapan bin 700 akademisyeni tek tek ziyaret edeceğini açıklayan Rektör Budak, kampüs ziyaretlerini tüm hızıyla sürdürüyor. İki haftada 25 birim ziyaretinin yanında merkez birim sunumlarıyla birlikte toplam 50 brifing alan Prof. Dr. Budak, öğrencilerle de sık sık bir araya geldi.

“Hedef, araştırma üniversitesi olmak”

Kampüs ziyaretlerinde temel hedefin moral ve motivasyonu arttırarak Ege Üniversitesini daha iyi yerlere taşımak olduğunu söyleyen Prof. Dr. Budak, “Ege Üniversitesi’nin tüm çalışanları değerli, kuracağımız gönül bağı ve hizmet aşkıyla yolumuza devam edeceğiz. Geçmişe takılı kalmadan geleceğe hep birlikte yürüyeceğiz. Öncelikli hedefimiz ise üniversitemizi araştırma üniversiteleri arasına taşımak. Daha sonra uluslararası arenada üniversitemizi hak ettiği yere getireceğiz. Bu yolda Ege Üniversitesi’nin en önemli potansiyeli akademik ve idari çalışanları ile öğrencilerimiz. İnanır ve birlikte hareket edersek bu başarıyı yakalayacak insan potansiyeline sahibiz” şeklinde konuştu.

15 Temmuz hain darbe kalkışmasının demokrasi ve ülke ekonomisine saldırı girişimi olmasının yanında gençlerin geleceğini çalma girişimi olarak değerlendiren Prof. Dr. Budak, “Gençlerimizle daha fazla diyalog kurarak onları yalnız bırakmayacağız. Her bir gencimizi anlamaya çalışacağız ve üniversitemizde öğrenci merkezli bir yönetim anlayışını egemen kılacağız” dedi.

Bir önceki yazımız olan Aliağa’da 10 Kasım törenlerinin ayrıntıları belli oldu başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa hilesi