Balıkesir Haberleri, Balıkesir Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Lise öğrencileri eğlenerek, kimya öğrendiler

Etkinlikte lise öğrencileri eğlenerek çeşitli deneyler yaptı.

Balıkesir Üniversitesi kimya bölümü öğretim üyeleri ve öğrencileri, lise öğrencileri ile birlikte çeşitli deneyler gerçekleştirdi. Karesi AVM’de yapılan etkinlik de öğrenciler birbirinden ilginç deneyleri yaparak kimya öğrendiler.

Lise öğrencileri ile birlikte deney yapan Balıkesir Üniversitesi öğretim görevlisi Prof.Dr.Canan Nakipoğlu, öğrencilere kimyayı sevdirmek için bir araya geldiklerini belirterek, Öğrencilerimiz farklı deneyler yapıyorlar. Kimyanın gözle görülür formülleri ile denemeler yaparak gerçek hayatla birleştirmeye çalışıyoruz. Balıkesir Üniversitesi Kimya bölümü öğrencileri, lise öğrencileri ile birlikte çeşitli kimyasal deneyler yaparak, hem öğrendiler, hem de eğlendiler. Öğrenciler kimyayı geleceğe dönük bir meslek olarak sevsinler diye böyle bir etkinlik düzenledik. Bu düşünce ile bir Mol günü etkinliği düzenledik. Mol günü esasında 23 Ekim ama o gün yapamadığımız için bugün Balıkesir Üniversitesi, Balıkesir Milli Eğitim Müdürlüğü ve Karesi Belediye’sinin sponsorluğunda düzenledik dedi.

Bir önceki yazımız olan Kaplıcalar darbeye rağmen kara girdi başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa hilesi