Balıkesir Haberleri, Balıkesir Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri
  • Genel
  • 0

Karesi Kent Konseyi’nde Sabancı yeniden başkan seçildi

Olağan Genel Kurulu sonunda Mürsel Sabancı tekrar başkanlığa seçildi.

Karesi Kent Konseyi Başkanı Mürsel Sabancı’nın yeniden başkan olarak seçildiği genel kurulda Kent Konseyi Yürütme Kurulu’nun da seçimleri gerçekleştirildi ve Kent Konseyi Çocuk Meclisi’nin kurulması konusunda karar alındı. Genel Kurul’da konuşan Sabancı, Konseyin Başkan Yücel Yılmaz’ın vizyon içeren desteğiyle şehre anlamlı katkılar sağladığını ifade ederken; Başkan Yılmaz ise Karesi Kent Konseyi’nden marka algısı oluşturacak çalışmalar yapmalarını istedi. Gelişim ve değişimi sağlamak için toplumun okuma alışkanlığı kazanması gerektiğini vurgulayan Karesi Kaymakamı Abdulkadir Demir ise Kent Konseyi’nden projeler üretmesini istedi ve Kamunun tüm imkanları, benim odam da dahil size açık dedi.

Karesi Kent Konseyi’nin gün geçtikçe büyüyen ve güzel işlerin altına imza atan bir aile olduğunu söyleyen Kent Konseyi Başkanı Mürsel Sabancı, Gönüllülük, insan merkezli duruş, samimiyet, proje odaklı çalışma, sorumluluk bilinci, katılımcılık anlayışı, kurumsallık ve sivil duruş hepimizin önceliği oldu. Pek çok çalışma Sayın Karesi Belediye Başkanımız Yücel Yılmaz’ın vizyon içeren desteğiyle şehrimize anlamlı katkılar sağladık dedi.

’Değerlisiniz çünkü Karesi’desiniz’ anlayışıyla çalışmaya devam ettiklerini kaydeden Mürsel Sabancı, Her canın Karesi’de kıymet bulacağı bir kent için kentin tarihini, kültürünü, tarihini, şiirini, edebiyatını, sanatını, mimarisini, ritmini, yaşlısını, gencini, engellisini, kadın ve sivil toplum temalarını hep birlikte yılmadan çalıştık. Bunları Başkanımız Yücel Yılmaz’ın çağrısı ve vizyonundan güç alarak, siz değerli üyelerimizin iyilik çemberiyle ve kent için gönüllü duruşlarıyla başardık dedi.

Karesi Kent Konseyi’nin 4. Genel Kurulu’nun Karesi ve Balıkesir için güzellikler getirmesini temenni ederek sözlerine başlayan Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Kent Konseyi’nden şehirde marka algısı oluşturmak için çalışmalar yapmasını istedi. Gittiği her yerde Karesi Kent Konseyi’nin izine rastladığını ifade eden Yılmaz, Kendinizle ne kadar gurur duysanız azdır. Yaptığımız çalışmalar mutlaka sonuca ulaşıyor açıklamasında bulundu.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa hilesi