Balıkesir Haberleri, Balıkesir Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri
  • Genel
  • 0

Kaplıcalar darbeye rağmen kara girdi

Ş. 56. olağan genel kurulunu gerçekleştirdi. Gönen Belediye Başkanı Hüseyin Yakar, darbeye rağmen işletmenin kara geçmesini, yapılan yatırımların karşılığı olarak gösterirken, genel kurula katılan hissedarlar işletmenin kara geçirilmesinden dolayı yönetime ve Başkan Hüseyin Yakar’a övgüler yağdırdı.

Gönen Kaplıcaları A.Ş. 56.olağan genel kurulunu yaptı. Yüzde 98’i hissesi Gönen Belediyesine ait olan 9 Milyon TL öz sermayeli Gönen Kaplıcaları A.Ş’nin olağan genel kurulu saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. İşletmenin, 2016 yılını 1 Milyon 200 bin 864 lira kar ile kapatmasından dolayı söz olan bazı ortaklar, Kaplıca Yönetimi ile Belediye Başkanı Hüseyin Yakar’a, 9 trilyonluk öz sermaye ile 40 trilyon liralık para çevriliyor. Otellerde kalan müşterilerin esnafa sağladığı katkı da göz ardı edilemez. Ortada çok büyük başarı var. Bu başarıdan dolayı sizleri kutluyoruz” dediler.

Gönen Güreş İhtisas Kulübü, Hayra İlme Hizmet Vakfı ile Engelliler Derneğine bağışta bulunan Kaplıcaların, 2017 yılı üst bağış limiti 150 bin TL olarak belirlenirken, Gönen Belediyesi ve Kaplıcalar Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Yakar, Kaplıcalar’ın halka açık bir şirket olduğuna vurgu yaparak, “Kaplıcalarımız, hergün bir adım daha ileri gidiyor. Kaplıcalarımız, Türkiye’nin milli serveti, Gönen halkının ortak malı. Gönen, termal turizmiyle ön plana çıkmış bir yer. Yapılan her yatırımın karşılığını hemen alıyoruz. Havuzlarımızda yapılan tadilat, gelirimize yansıdı. 15 Temmuz darbe girişimine rağmen, işletmemiz 2016 yılını karla kapattı. Bunun altında yapılan yatırımlar var” dedi.

Gönen Kaplıcaları A.Ş’nin olağan genel kurulu sonucunda yönetimde şu isimler yer aldı: Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Yakar, 2. Başkan Ahmet Yörük, Yönetim Kurulu Üyeleri Servet Bıyık, Aydemir Gümüş, Tuncay Salı, Hüseyin Yavaş ile Abdurrahman Kural

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa hilesi