Balıkesir Haberleri, Balıkesir Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Kafaoğlu Camiler ve Din Görevlileri Haftasını kutladı

Toplumda camilerin ve din görevlilerinin yerinin ayrı olduğunu ifade eden Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, camilerin islam inancının temel ilkelerini oluşturan yerler olduğunu vurgulayarak, Belediye olarak her zaman camilere ayrı bir önem veriyoruz. Camilerimizin temizliği, ışıklandırılması başta olmak üzere birçok talebi yerine getirerek vatandaşların ibadetlerini en iyi şekilde yapmalarına yardımcı oluyoruz. Bundan sonra da camilere gereken desteği vereceğiz dedi.

Kafaoğlu, müslümanların ibadet yeri olan camilerin vatandaşlar arasında kardeşlik duyguları başta olmak üzere, sevgi, saygı, barış, dostluk ve paylaşmaya öncülük ettiğini söyledi.

Başkan Kafaoğlu açıklamasının sonunda 15 Temmuz hain darbe girişimi akşamında camilerin çok önemli bir görev yürüttüğünü de hatırlatarak, O gece camilerimizin minarelerimizden yükselen selalarla camilerimizin ne kadar önemli olduğu gözüktü. Balıkesir’de de o akşam tüm din görevlilerimiz görevlerini en iyi şekilde yaparak sela okudular ve o gece Türk milleti ihanete karşı birlik oldu, manevi bir güç sağlandı” şeklinde ifade etti.

Bir önceki yazımız olan Burhaniye’de Zeyfod sezonu açıyor başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa hilesi