Balıkesir Haberleri, Balıkesir Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Gömeç’te Kaymakam Nazlı kırsal mahallelere yönelik ziyaretlerini sürdürüyor

Gömeç’in Ulubeyler ve Kobaşlar mahallelerinde gerçekleşen ziyaretlerde; Ulubeyler İlk ve Orta Okulu’nda incelemelerde bulunan Kaymakam Nazlı ve Başkan Arslan okul bahçesinde öğrencilerin oynadığı ‘Bocce’ adını taşıyan oyunu izledikten sonra çocuklarla bu oyunu oynamayı da ihmal etmediler.

Kaymakam Nazlı gerçekleştirdikleri ziyaretlerde kendilerini yalnız bırakmayan vatandaşların da sorun ve taleplerini dinlerken, köy muhtarlarına da mahallerdeki sorunları hakkında bilgiler aldı.

Kırsal mahallelerdeki sorunların çözümlenmesi için beraberinde bulunan Belediye Başkanı Kazım Arslan ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Aytaç Ayaz ile istişarelerde bulunan Kaymakam Nazlı, en kısa sürede çalışmalar yapılarak mahallelerdeki sıkıntıların çözümleneceğini müjdeledi.

Kırsal mahallelerde okur-yazar oranlarının yükseltilmesi için İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikre okuma-yazma kurslarının açılması talimatını veren Gömeç Kaymakam Vekili ve Ayvalık Kaymakamı Namık Kemal Nazlı, mahallelerdeki ihtiyaç sahibi ailelere ait evleriyle, okulların bakım ve onarımlarının yapılabilmesi için Belediye Başkanı Kazım Arslan’ın da desteğiyle çalışmalar başlatacaklarının altını çizdi.

Bir önceki yazımız olan Gömeç’te ‘Kuşaklar arası Sevgi Projesi’ amacına ulaşıyor başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir