Balıkesir Haberleri, Balıkesir Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Edremit Kaymakamı, gezmedik okul bırakmadı

Öğrencilerle bir araya gelen Kaymakam Sırmalı, “Kitaplar Bizim kültürümüz, geleceğimiz, aynamızdır” diye konuştu.

BENGİ Projesi kapsamında Kaymakam Sırmalı Akçay Mevlana Ortaokulu ziyaretinde ilk olarak öğrencilerle birlikte kitap okuma saatine katıldı. Kitap okuma saatinin akabinde öğrencilerle sohbet eden Kaymakam Sırmalı, eğitim hayatının önemine dikkat çekerek çok çalışmanın kitap okumanın başarılı olmada en önemli unsur olduğunu belirtti. Öğrencilere; başarılı olmak için araştıran, çok okuyan ve okuduğunu iyi anlayan öğrenciler olarak eğitim hayatlarına devam etmeleri tavsiyesinde bulundu.

Okullarımızda gerçekleştirilen kitap okuma etkinliklerinin amacının kitap okuma kültürünün yerleştirilmesi olduğunu belirten Kaymakam Sırmalı, Kitaplar bizim kültürümüzdür, geleceğimizdir, aynamızdır. Kitaplar, bilimsel, sosyal, kültürel, sanatsal, edebi ve meslekî gelişimimize çok yönlü katkıda bulunan en önemli hazinedir. Bu nedenle daha çok kitap okumalıyız. Bizler okuyan, düşünen, yorumlayan, eleştiren ve okumayı bir yaşam biçimi haline getiren bireyler olarak yetişmeliyiz dedi. Öğrencilerle sohbetin akabinde öğretmenler odasında, öğretmenlerle de bir araya gelen Kaymakam Sırmalı eğitim – öğretim faaliyetleri hakkında öğretmenlerden bilgi aldı.

Daha sonra beraberinde İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç ile birlikte Kadıköy Leman Akpınar Ortaokulunu ziyaret eden Kaymakam Sırmalı ana sınıfında incelemelerde bulundu. Öğretmenler odasında öğretmenlerle bir araya gelen Kaymakam Sırmalı, eğitim öğretim faaliyetleri hakkında okul müdüründen ve öğretmenlerden bilgi aldı.

Bir önceki yazımız olan İtfaiyeden kedi kurtarma operasyonu başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa hilesi