Balıkesir Haberleri, Balıkesir Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Dursunbey’de 5 bin fidan dağıtılacak

İlçede orman haftası sebebi 5 bin adet fidan da vatandaşlara dağıtılacak.

Dursunbey Orman İşletme Müdürlüğü tarafından vatandaşlara fıstık çamı, sedir, defne, mavi servi ve taflan olmak üzere 5 bin fidan hediye edilecek. Dursunbey Orman İşletme Müdürü Ahmet Özdemir, Dursunbey Kaymakamı Nurettin Yücel, Dursunbey Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan, Dursunbey Belediye Başkan Yardımcısı Sadettin Aslan ve tüm resmi kurum amirlerini ziyaret ederek, fidan, İçerisinde karaçam tohumu bulunan geri dönüşümlü kalem, ajanda ve şapka içeren bir paket hediye etti.

Orman İşletme müdürü Ahmet Özdemir, geçtiğimiz Cuma günü ilçeye gelen Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’nun 3 bin 200 adet fidanı vatandaşlara dağıttığını, önümüzdeki Cuma günü ise Orman işletme Müdürlüğü önünde vatandaşlara yaklaşık 2 bin fidan dağıtılacağı belirtti. Orman İşletme Müdürü Ahmet Özdemir, yaptığı açıklamada, orman ve su kaynaklarının korunmasına dikkat edilmesi gerektiğini belirterek, Mart ayında önemli haftalar var. Bizde Dursunbey Orman İşletmesi olarak Orman haftasını kutluyoruz. Bir fidanı diktiğinizde 5 yıl sonra çiçekleniyor ve belki de kesilmezse yıllarca yerinde sağlam bir şekilde durabiliyor. Dünyamızda yaşayan Tüm İnsanların bu konuda bilinçli olup, duyarlı davranıp geleceğimiz için fidan yatırımı yapmamız gerekir. Bu anlamda ise tüm resmi kurum amirlerine ve halkımıza 5 bin fidanı halkımıza ücretsiz olarak dağıtmış olacağız” diye konuştu.

Bir önceki yazımız olan Nevruz Edremit’te kutlandı başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir