Balıkesir Haberleri, Balıkesir Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Çeşme’de özel öğrenciler bisiklet sürmeyi öğrendi

ve 11. sınıf öğrencileri, bir bisiklet firmasının desteği ve öğretmenlerinin yardımıyla bisiklet sürmeyi öğrendi.

Çeşme’de gün geçtikçe ilginin arttığı bisiklet kullanımı her kesime yayılmaya devam ediyor. Alaçatı’da da bir bisiklet firmasının desteği ile Çeşme Mesleki Teknik Anadolu Lisesi bünyesinde oluşturulan, özel eğitime ihtiyaç duyan 10 ve 11. sınıf öğrencileri, dört tekerlekli bisikletleri sürmeyi öğrendi. Özel öğrenciler, gözetim altında ve yardımlarıyla bisiklet sürdü.

Öğrencilerin el-ayak koordinasyonunu geliştirmek, yönleri tanıyabilmesini sağlamak, el becerisini arttırmak, verilen komutu uygulayabilmesi için yapılan çalışmalarla öğrencilerin keyifli vakit geçirdiklerini ifade eden Sınıf Öğretmeni Anıl Kızılkaya, Gerçek hayatta karşılaşacakları trafik kuralları hakkında da bilgi alan öğrencilerin mutlulukları gözlerinden okundu dedi.

Alaçatı’da bisiklet firmasının sahibi Ahmet Acaroğlu da yaptığı açıklamada, bisiklet ile özel eğitim öğrencilerini tanıştırma etkinliğine devam edeceklerini, Çeşme’de bulunan 100 civarındaki özel eğitim öğrencilerine bisiklet sürüşü dersi vererek bisiklet ile tanışmayan çocuk kalmamasını hedeflediklerini ifade etti.

Bir önceki yazımız olan Kadın meclisleri Foça’da bir araya geldi başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa hilesi