Balıkesir Haberleri, Balıkesir Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri
  • Genel
  • 0

Burhaniye’de “Amatör Spor Haftası” kutlamaları şölene dönüştü

Amatör Spor Haftası etkinlikleri kapsamında, Atatürk Spor Salonu önünde başlayan kortej yürüyüşü Saip Hoca Bulvarı ve Hürriyet Caddesi’nde devam ederken, Cumhuriyet Meydanı’nda son buldu. Çeşitli branşlarda eğitim gören sporcular ellerindeki dövizlerle yürüyüşe renk kattı.

Kortej yürüyüşüne Burhaniye Kaymakamı Hüseyin Öner, Belediye Başkanı Necdet Uysal, Başkan Yardımcıları Cemal Akkılınç ve Cemil Bahadır, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Sabri Pekşen, İlçe Emniyet Müdürü Tuncay Orhan, Jandarma Komutanı Üsteğmen Alim Burak Çelik, daire müdürleri ve vatandaşlarla sporcular katıldı.

Cumhuriyet Meydanı’nda, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Sabri Pekşen’in anıta çelenk koymasının ardından saygı duruşu yapıldı ve İstiklal Marşı okundu. Müdür Sabri Pekşen, günün anlam ve önemini anlatan bir konuşma yaptı. Pekşen, Amatör Spor Haftası’nın 2013 yılından bu yana düzenli olarak kutlandığını belirterek uluslar arası başarılardan bahsederek, İlçemizde faaliyet gösteren spor kulüplerinin sayısının artırılması ve bu kulüplerin fiziki mekan, araç gereç ve müsabakalara katılımda en büyük sorunu olan ulaşım sorununun çözümünde yerel yönetimlerimize çok iş düşmektedir. Özellikle okul sporlarının yaygınlaştırılması ve geliştirilmesinde tüm okul ve kurum müdürlerimize büyük görev düşmektedir. Unutulmalı ki başarı sadece TEOG, YGS ve LYS’den ibaret değildir. Güçlü bir Türkiye sağlıklı bir gelecek için yeni sloganımız spor şart olmalıdır. Bu vesile ile Amatör Spor Haftasını kutluyor, birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyduğumuz bu günlerde spor sayesinde kurulan kaynaşma, dostluk ve arkadaşlıkların geleceğe umutla bakmamıza vesile olacağına inanıyorum” dedi. Konuşmanın ardından jimnastik gurubu gösteriler yaparken, Halk Eğitim Merkezi Halk Oyunları ekibi de yöresel oyunlar sergiledi.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa hilesi