Balıkesir Haberleri, Balıkesir Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Balıkesir’in kurtuluşu Almanya’da kutlandı

Almanya Balıkesirliler Derneği’nin Almanya Düsseldorf’da düzenlediği Balıkesir’in 6 Eylül Kurtuluş Etkinliklerine Altıeylül Belediyesi başkan yardımcıları, yazar, meclis üyeleri ve sanatçı olan bir ekiple katıldı. Almanya Balıkesirliler Derneği Başkanı Ramazan Köyden “Yunan işgaline uğrayan güzel ilimiz Balıkesir’imiz Kuva-yi Milliye hareketi sayesinde 6 Eylül 1922’de yeniden özgürlüğüne kavuşmuştur. Bu tarihi hareket birlik ve beraberlik ile zafere ulaşmıştır ve 95 yıl sonra bizlerin burada olmasına vesile olmuştur. Benim bugün duygulu günüm. Altıeylül’ü unutamayız, Altıeylül olmasaydı bizler buralarda değildik. Biz Almanya’da yaşayan Türkleriz. Bu günümüze katkı sağlayan Altıeylül Belediyesi’ne çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Altıeylül Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Özen de “Sizler birlik ve beraberliğinizi bozmadığınızda bu toplumda var olmaya devam edeceksiniz. İlk yıllarda, sağlıksız koşullarda geçen hayatlar, dil bilmemenin verdiği sıkıntılar, ailelerinizden kopuk yaşamlarınız halen hafızalarda. Biz o yılları unutmadık. Bir ayakları anayurtta sabit, bir ayakları dünyayı dolaşan elçilerisiniz siz bu ülkenin. Ata yurdu ile inancı ile kültürü ile bağlarını koparmayan hem buralısınız hem oralısınız. Başkanımız Zekai Kafaoğlu’nun selamını getirdik. Almanya Balıkesirliler Derneği’nin düzenlediği kurtuluş etkinliklerinde kendileri ile biraraya geldik. Sosyal belediyecilik anlayışı doğrultusunda Almanya’da yaşayan Balıkesirli kardeşlerimiz ile bulunmaktan mutluluk duyuyoruz. Allah birlik ve beraberliğimizi bozmasın” diye konuştu.

Dusseldorf Konsolosu Fatma Tasan Tebeci ise “Böyle bir organizasyon içerisinde yer almak onur verici. Ben burada kendimi aile içerisinde hissediyorum. Balıkesir’li olmasam da bugün Balıkesir’li oldum” dedi.

Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu da telefon bağlantısı ile Balıkesirli gurbetçilere seslendi.

Bir önceki yazımız olan Burhaniye’de Samet Uzun diplomalı aşçı oldu başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa hilesi