Balıkesir Haberleri, Balıkesir Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Balıkesir Büyükşehir’den çiftçilere taş toplama makinesi

Büyükşehir tarafından 15 ilçedeki ziraat odalarına taş toplama makinesi hibe edildi. Sertifika teslim töreninde konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, büyükşehirin çiftçi ve üreticilere desteğinin süreceğini söyledi.

Büyükşehir tarafından 15 ilçedeki ziraat odalarına taş toplama makinesi hibe edildi. Avlu Balıkesir’de düzenlenen sertifika teslim törenine Vali Ersin Yazıcı ve Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur da katıldı. Makineler Ayvalık, Balya, Bandırma, Bigadiç, Burhaniye, Dursunbey, Edremit, Gönen, Havran, İvrindi, Kepsut, Manyas, Savaştepe, Sındırgı ve Susurluk ilçelerindeki ziraat odalarına hibe edildi.

Başkan Uğur: Çiftçimize desteklerimiz devam edecek

Törenin açılış konuşmasını yapan Başkan Uğur, taş toplama makinelerini 15 ilçenin ziraat odalarına dağıtacaklarını söyledi. Büyükşehir ile birlikte kırsal hizmetler dairesinin çiftçilere yönelik destek ve çalışmalar yürüttüğünü ifade eden Başkan Uğur, Kırsal hizmetler dairemiz süt, tarım, arıcılık, hayvancılık gibi konularda dsteklemelerde bulunuyor. Polen altlığı dağıtmıştık. Şimdi Kepsut ilçemizde ana arı üretiyoruz. Arıcılık yapanlara en az 1 ay kazandırmış oluyoruz. Süt soğutma tankları, polen altlıkları, tohum seleksiyon makinesi, sera örtüsü ve bugün de taş toplama makinelerini dağıtıyoruz. Çiftçimize, köylümüze desteklerimiz devam ediyor ve edecek diye konuştu.

Vali Yazıcı’dan Büyükşehir’e teşekkür

Balıkesir’in Türkiye’yi doyuran il olarak tabir edildiğini hatırlatan Vali Ersin Yazıcı da, Balıkesir tarım alanında yoluna devam ediyor. Büyükşehir Belediyemiz varolsun, sağolsun hepinizin huzurunda kendilerine teşekkür ediyorum. Her alanda destek veriyor. Bu şehrin gelişmesi, güzelleşmesi için, bu şehirde yaşayan insanların refah seviyesinin yükselmesi için bu tür katkılar yapılıyor. İnşallah biz Türkiye’yi doyuran il ifadesine uygun olarak tarımsal alandaki çeşitliliği ve üretimi arttırmaya devam edeceğiz. Balıkesir’in 81 il içerisindeki güzel konumunu korumasına katkı sağlayacağız dedi.

Konuşmaların ardından ziraat odalarının başkanlarına Vali Yazıcı, Başkan Uğur ve ilçe belediye başkanlarının katılımı ile sertifikalar dağıtıldı. Törene ilçe belediye başkanları, oda başkanları, yönetim kurulu üyeleri, muhtarlar ve daire başkanları katıldı. Sertifikaların dağıtılması ardından Başkan Uğur, oda başkan ve yöneticileri ile hatıra fotoğrafı çektirdi.

Bir önceki yazımız olan Burhaniyeli şehit aileleri uçak restoranda verilen iftarda buluştu başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir