Balıkesir Haberleri, Balıkesir Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Bakan Özlü Marble gezdi, esnafla buluştu

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, İzmir temasları kapsamında Urla esnafını ziyaret etti. Ziyarette vatandaşlar tarafından büyük ilgiyle karşılanan Özlü, esnafla da tek tek sohbet etti. Bakan Özlü esnaf ziyaretinin ardından, Gaziemir ilçesindeki Fuar İzmir’de 23’üncü kez açılan İzmir Uluslararası Doğal Taş ve Teknolojileri Fuarı’nı (MARBLE) ziyaret etti. Stantları gezen Özlü, katılımcı firma yetkililerinden de bilgi aldı.

“Mermer firmalarının performansı çok yüksek”

Fuar gezisinin ardından gazetecilere açıklama yapan Özlü, Türkiye’nin önemli bir doğal taş ihracatçısı olduğuna dikkati çekerek, Türkiye’nin ihracatının yüzde 93,8’i sanayi ürünlerinde oluşuyor. Bunda mermer sanayimizin önemli bir payı var. Biz daha çok Türkiye’nin kendi kaynaklarından ortaya çıkan ürünlerin ihracatıyla hammaddesi ithalata dayalı olmayan ürünlerin ihracatını hedefliyoruz. Özellikle mermer Türkiye’de çıkan ve kendi işçilerimizin işlediği bir ürün olması sebebiyle ithalata dayalı olmayan bir ihracat kalemi, özellikle mermerle ilgili çalışan firmalarımızın performansı çok yüksek diye konuştu.

Bakan Faruk Özlü Marble Fuarını çok beğendiğini dile getirdi. Özlü, Bugün bu fuarda gördüğümde daha çok doğudaki ülkelere ihracat bağlantıları olmuş. Güzel bir fuar geçtiğini belirtti arkadaşlar, fuarın gelecek yıl daha başarılı bir şekilde devam etmesini temenni ediyorum dedi.

Bir önceki yazımız olan Doğum günüde vahşi cinayeti işleyen zanlıdan kan donduran itiraf başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir