Balıkesir Haberleri, Balıkesir Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Bahar Tay Park’ta güzel

Şehir merkezinde hayvanat bahçesi keyfi yaşatan park, iki haftada yaklaşık iki bin ziyaretçiyi ağırladı. Tesisin en neşeli konukları ise çocuklar oldu.

Karşıyaka Belediyesi’nin özel konseptiyle fark oluşturan tesisi Tay Park, bahar mevsiminin gelişiyle birlikte ziyaretçi akınına uğruyor. Son iki haftada iki bine yakın İzmirlinin tercih ettiği Mavişehir’deki park, özellikle hafta sonları ailelerle dolup taşıyor. Çocuklar manej alanında ata binip, can dostlarla buluşmanın mutluluğunu yaşıyor.

Hayvanat bahçesi gibi

11 pony ve 5 shetland pony atın bulunduğu tesiste; Hint Bülbülü, Sultan Papağanı, Java İspinozu ve Çimen Paraket gibi 82 kuş ile kanatlı bölümü de yer alıyor. Tesiste evcil hayvanlarla da iç içe vakit geçirme imkanı bulan çocuklar, oyun alanında eğlenceli saatler geçiriyor. Parktaki modern kafe ise keyifli ortamıyla, 7’den 77’ye tüm konuklarına keyifli bir ortam sunuyor.

Çocuklara hizmet

Yaklaşık 14 bin metrekare arazi üzerine kurulu olan Tay Park’ın, çocuklara hayvan sevgisi aşılamaya yönelik önemli bir misyon üstlendiğini belirten Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, “Apartmanlara sıkışan, yeşile hasret kalan çocuklarımız burada koşup oynuyor, ata binebiliyor. Biz de evlatlarımızın daha fazla hayvan türüyle tanışması, hayvan sevgisi ve çevre bilinci kazanması için Tay Park’ı geliştirmeye devam ediyoruz” dedi.

Bir önceki yazımız olan Karşıdan karşıya geçmek isterken hayatını kaybetti başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir