Balıkesir Haberleri, Balıkesir Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri
  • Genel
  • 0

Ayvalıklı milli atletler Samsun’a gitti

Ayvalık Belediyesi’nin destekleriyle Samsun’daki finallere giden kafiledeki sporcuların oldukça moral yüklü oldukları gözlendi. Ayvalık Atletizm Spor Kulübü Başkanı ve Yürüyüş Milli Takımı Başantrenörü Sabahattin Tatar, Samsun’daki finallerde kupa ve madalya peşinde olduklarını söyledi. Samsun’daki şampiyona öncesinde yarı final yarışmalarını Ankara’da gerçekleştirdiklerini anlatan Tatar, Bu şampiyonaya çok iyi hazırlandık. Belediye Başkanımız Sayın Rahmi Gençer’in destekleriyle finallere gidiyoruz. İnşallah Samsun’dan bol bol kupa ve madalya ile dönerek Sayın Başkanımıza getireceğiz. Bunu yapabilecek güçteyiz dedi.

Asıl hedeflerinin Samsun’daki şampiyonanın ardından bu ay içerisinde Mersin ve Bolu’da düzenlenecek olan Gençler Yürüyüş Türkiye Şampiyonası’nda iyi dereceler alarak milli takıma girmek olduğunu kaydeden Sabahattin Tatar, Milli takımda da bundan önce elde ettiğimiz başarıların üzerine başarılar katarak, bir çok rekoru kırmak istiyoruz. Böylelikle de ülkemizi ve dolayısıyla da Ayvalık’ımızı en iyi şekilde temsil etmek istiyoruz. Ayvalık sporun bu dalında ülke çapında bir marka oldu. Bu markayı birlikte el ele vererek hep birlikte oluşturduk. Halihazırda, Ayvalık Belediyesi’ne ait Sarızeybek Spor Tesisleri bünyesindeki kulüp binamızda antrenmanlarımızı ciddi bir şekilde sürdürmekteyiz” diye konuştu.

Ayvalık Atletizm Spor Kulübü’nün milli sporcularından Mithatcan Karapınar da, Samsun’a kulüpler final karşılaşmaları için gittiklerini belirterek, Bu güne kadar ülkemizi Avrupa ve Olimpiyatlarda en iyi şekilde temsil ettim. Avrupa Grand Prix Şampiyonası’nda 2.’liğim var. Bunun dışında da ABD ve Çin’de yapılan Dünya Şampiyonalarında dünya 10.’luğu derecem var. Şimdiki hedefim ise Dünya Şampiyonu olabilmek” diye konuştu.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa hilesi